Kutatás-fejlesztés

Felelős gyártóként a cég elkötelezett a gyártó tevékenység kutatás-fejlesztéssel történő támogatása mellett, mely tevékenységek biztosítják, hogy folyamatosan fejlesszük technológiáinkat, új termékeket és megoldásokat hozhassunk létre.

Magasan képzett, évtizedes tapasztalattal rendelkező szakembereink folyamatosan figyelemmel kísérik a legújabb megoldásokban rejlő lehetőségeket. A K+F részleg több tevékenységet is folytat annak érdekében, hogy elősegítse a technológiai fejlődést és versenyelőnyt biztosítson a vállalkozás számára.

Belső fejlesztések keretében új kompozit anyagok és gyártási megoldások kifejlesztését végezzük, aminek eredményeként kedvezőbb tulajdonságokkal rendelkező kompozit termékeket tudunk előállítani. Ehhez kapcsolódóan folyamatosan monitorozzuk és fejlesztjük gyártási technológiánkat azért, hogy új és hatékonyabb gyártási eljárásokat tudjuk kidolgozni.

Egyedi látásmóddal rendelkező kollégáink olyan javaslatok kidolgozásán fáradoznak, amelyek érintik többek közt a folyamatok automatizálását is. Meghatározó piaci részesedéssel rendelkező vállalkozásként a kutatás-fejlesztés és innovációs folyamatainkat a piaci trendek és igények elemzésével is összekötjük annak érdekében, hogy a kompozit anyagokkal kapcsolatos igényeket és trendeket mielőbb és minél pontosabban azonosítani tudjuk, és fejlesztéseink jobban igazodjanak a piaci elvárásokhoz.

Az igényeknek történő legmagasabb szintű megfelelés érdekében érdemi együttműködést alakítottunk ki hazai egyetemekkel és kutatókkal. A fejlesztési terület magában foglalja a terméktervezést és optimalizálást is, ami kiterjed a mechanikai és fizikai tulajdonságok elemzésére is. Folyamatosan keressük az új alkalmazási területeket, ezért kutatásokat folytatunk annak érdekében, hogy új alkalmazási területeket találjanak a kompozit anyagok számára többek közt az autóiparban, repülőgépiparban, építőiparban, sporteszközökben és az energiaiparban.

Elkötelezettek vagyunk a környezeti és fenntarthatósági szempontok érvényre juttatása mellett, ezért folytatjuk az általunk alkalmazott technológiák modifikálást annak érdekében, hogy a gyártási folyamatok ökológiai lábnyoma a lehető legkisebb legyen.

Korábban sikeresen megvalósítottuk a „speciális ipari igényeket kielégítő horonyzáró ék és annak előállítási technológiájának kifejlesztése” projektünket (azonosítószáma: 2019-1.1.1-PIACI-KFI-2019-00412), illetve ezt megelőzően a GINOP-1.2.2-15 azonosító számú projekt keretében fejlett technológia beszerzésére volt lehetőségünk, úgy mint kompozit előgyártmányok méret beállítását végző, egyedi gyártású mechanikus megmunkáló gép, valamint kompozit késztermékek komplex, mechanikus megmunkálását végző egyedi berendezés.

Saját gépeink fejlesztése mellett fémtartalmú mágnesezhető kompozit termék fejlesztését is megkezdtük, a fejlesztés jelenleg TRL4 szinten tart. Ezzel párhuzamosan vizsgáljuk az automatizálási lehetőségeket, megkezdtük a kritikus pontok feltárását és az adatáramok feltérképezését.

horonyzáró ékek gyártása, élelmiszeripari bevonatok készítése, hegesztett, forgácsolt szerkezetek gyártása, masculan termékek forgalmazása